OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

03.03.2024

1. W środy przed Mszą świętą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W czwartki od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazji do spowiedzi świętej.
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła Paniom Altmajer i Czarneckiej. Proszę Państwa Frątczak i Dembskich.
  4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych katecheza parafialna.
  5. W niedzielę 10 marca po Mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Poświęcenie świec.
  6. W niedzielę 17 marca spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
  7. W czasie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 17.30 (proszę o obecność ministrantów). Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 15.00.
  8. W nadchodzącym tygodniu odchodzimy: w poniedziałek 4 marca święto świętego Kazimierza Królewicza

1. INFORMACJE DOTYCZĄCE PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ!

Data Pierwszej Komunii Świętej: Niedziela Zesłania Ducha Świętego (od 2025 roku w drugą niedzielę maja)

Msza św., z udziałem dzieci w każdą niedzielę o godz. 10:00

W przypadku, gdy dziecko jest z innej parafii, potrzebna będzie pisemna zgoda proboszcza

W przypadku, gdy dziecko ochrzczone było w innej parafii potrzebne jest świadectwo chrztu z tej parafii

Jeżeli dziecko ma przyjąć sakrament chrztu świętego. Potrzebne jest:

a. zarezerwowanie terminu

b. dostarczenie aktu urodzenia dziecka, danych i pozwoleń rodziców chrzestnych

c. jeżeli dziecko jest z innej parafii, pozwolenie na chrzest od miejscowego proboszcza.